Opšte informacije

Šef katedre: dr sc. Dušanka Krajnović , vanredni profesor

Katedra za socijalnu farmaciju i farmaceutsko zakonodavstvo bavi se uticajem lekova na savremenog čoveka i društvo,socijalnom epidemiologijom i zdravstvenom ekonomikom, te zakonskom regulativom i etičkim pitanjima iz oblasti zdravstva i farmacije, kao i stranim jezikom struke.

Na Katedri za socijalnu farmaciju i farmaceutsko zakonodavstvo izvodi se nastava na:

• Integrisanim akademskim studijama prema studijskom programu akreditovanom 2013. godine u okviru predmeta:

šifra

Strani jezik farmaceutske struke

30+0

F1I4

Primena informatičkih metoda u farmaciji

30+0

F3I6

Strani jezik u akademskoj i profesionalnoj komunikaciji

15+15

F3I7

Komunikacija u farmaceutskoj praksi

0+30

F4I10

Javno zdravlje u farmaceutskoj praksi

VII

20+25

F5I1

Farmaceutski marketing

F5I2

Upravljanje snabdevanjem lekova

F5I3

Farmakoekonomija i farmakoepidemiologija

B1I3

Strani jezik struke

0+30

F-MB

B4I1

Etika i zakonodavstvo

VII

F-MB

O – obavezan predmet; I – izborni predmet; F – Farmacija; F-MB – Farmacija – medicinska biohemija

Na Katedri se izvodi nastava i na integrisanim akademskim studijama prema studijskom programu akreditovanom 2008. godine, i to u školskoj 2016/2017. godini za IV i V godinu studija.

• Specijalističkim akademskim studijama za studijski program Farmaceutski menadžment i marketing
  • Specijalističkim akademskim studijama za studijski program Farmakoekonomija i farmaceutska legislativa
  • Specijalizaciji zdravstvenih radnika i zdravstvenih saradnika za studijski program Socijalna farmacija
  • Doktorskim akademskim studijama za modul Socijalna farmacija i istraživanje farmaceutske prakse

Katedra za socijalnu farmaciju i farmaceutsko zakonodavstvo matična je za užu naučnu oblast Socijalna farmacija i istraživanje farmaceutske prakse na Univerzitetu u Beogradu od 2006. godine.

Nastavni kadar Katedre učestvuje na domaćim i međunarodnim projektima.

Katedra ostvaruje naučnu i stručnu saradnju sa institucijama u zemlji i inostranstvu.