Mr farm. – spec. Milica Ćulafić

Farmaceutski fakultet

Zvanje: asistent
Organizaciona jedinica: Katedra za farmakokinetiku i kliničku farmaciju
Adresa: Vojvode Stepe 450, 11221 Beograd, Srbija
Prostorija: B306
Telefon: +381 11 3951-375
Fax: +381 11 3972-840
Email: mculafic@pharmacy.bg.ac.rs

CV

Milica Ćulafić je diplomirala na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, januara 2005. godine. Pohađala je poslediplomsku akademsku specijalizaciju Farmaceutska zdravstvena zaštita na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, koju je završila 2007. godine. Školovanje nastavlja na Farmaceutskom fakultetu u Londonu, Velika Britanija (UCL School of Pharmacy), gde u oktobru 2009. stiče zvanje Master of Science – Cum laude iz oblasti kliničke farmacije. Doktorske studije iz oblasti Farmakokinetike i kliničke farmacije upisala je školske 2011/2012. godine sa fokusom na pacijente sa nealkoholnim steatohepatitisom. Zdravstvenu specijalizaciju Klinička farmacija upisala je 2013. godine na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Nakon završenog staža radila je u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. U okviru poslediplomskih studija obavljala je praksu iz kliničke farmacije u Univerzitetskoj bolnici u Londonu (University College Hospital). Od oktobra 2009. je zaposlena na Katedri za bromatologiju Farmaceutskog fakulteta, a od januara 2011. nastavlja da radi na Katedri za farmakokinetiku i kliničku farmaciju, najpre kao saradnik, a potom kao asistent (11.09.2012.). Učestvuje u izradi plana i programa za praktičnu nastavu iz predmeta klinička farmacija, kao i pripremi i izvođenju praktične nastave iz predmeta farmakokinetika i klinička farmakokinetika.

Od oktobra 2012. uključena je u brigu o pacijentima u jedinici transplantacione hepatologije Klinike za gastroenterologiju i hepatologiju, Kliničkog centra Srbije, gde radi kao konsultant za terapiju.

Naučno-istraživački interes ispoljila je u sledećim oblastima: klinička farmacija u kardiologiji, klinička farmacija u gastroenterologiji i hepatologiji, klinička farmakokinetika. Recenzent je radova za časopise Journal of Gastroenterology and Hepatology, American Journal of Managed Care, American Journal of Pharmacy Benefits. Član je Evropskog udruženja kliničkih farmaceuta.

• Antonijević N, Živković I, Jovanović Lj, Matić D, Kočica M, Mrdović I, Kanjuh V, Ćulafić M. Dabigatran – metabolism, pharmacologic properties and drug interactions. Current Drug Metabolism. 2017. Vol: 18 (E-pub Abstract Ahead of Print)
  • Kovačević SV, Miljković B, Ćulafić M, Kovačević M, Golubović B, Jovanović M, Vučićević, de Gier JJ. Evaluation of drug-related problems in older polypharmacy primary care patients. J EvalClinPract. 2017.1-6.
  • Ćulafić Đ, Štulić M, Obrenović R, Miletić D, Mijač D, Stojković M, Jovanović M, Ćulafić M. Role of cystatin C and renal resistive index in assessment of renal function in patients with liver cirrhosis. World J Gastroenterol. 2014 Jun 7; 20(21): 6573–6579.
  • Vezmar Kovačević S, Simišić M, Stojkov Rudinski S, Ćulafić M, Vučićević K, Prostran M, Miljković B. Potentially inappropriate prescribing in older primary care patients. PLoS One 2014;9:e95536.
  • VKovačević SV, Miljković B, Vučićević K, Ćulafić M, Kovačević M, Golubović B, Jovanović M, de Gier JJ. Elderly polypharmacy patients’needs and concerns regarding medication assessed using the Structured Patient-Pharmacist Consultation Model. Pat Educ Couns. 2017; ( E-pub Abstract Ahead of Print)