Farmaceutski fakultet dobitnik dva projekta u okviru Programa saradnje srpske nauke sa dijasporom

Farmaceutski fakultet je dobitnik dva projekta u okviru Programa saradnje srpske nauke sa dijasporom Fonda za nauku Republike Srbije:
  1. Neurocognitive impairment and T lymphocytes (rukovodilac projekta: prof. dr Gordana Leposavić; partner iz dijaspore: Dr Senka Hadžibegović, Institut des Maladies Neurodégénératives, University of Bordeau, France)
  2. Understanding large structural variations in bacterial chromosomes to mitigate against antimicrobial resistance (rukovodilac projekta: doc. dr Brankica Filipić; partner iz dijaspore: Professor Ivana Gudelj, Professor of Evolutionary Systems Biology, University of Exeter, Exeter, UK).