Međunarodni dan farmaceuta

Počev od 2009. godine, 25. septembar se širom sveta obeležava kao Međunarodni dan farmaceuta. Na ovaj dan 1912. godine je osnovana Međunarodna farmaceutska federacija (International Pharmaceutical Federation, FIP).

Farmaceuti su najdostupniji zdravstveni radnici i kroz istoriju razvoja naše države pružali su svoj svakodnevni doprinos u pravilnom lečenju, prevenciji bolesti i pružanju adekvatnih i stručnih informacija pacijentima. Drage kolege farmaceuti, ponosni smo na vaš rad i ogroman doprinos zdravstvenom sistemu Srbije. Iako vaš trud, znanje i posvećenost nisu uvek vidljivi i prepoznati, protiv toga se uspešno borite istrajnim i kvalitetnim učešćem u zaštiti zdravlja stanovništva i davanjem punog doprinosa naporima za kontrolu pandemije SARS-CoV2 virusa.

Srećan Međunarodni dan farmaceuta svim kolegama, aktivnim i u penziji, sadašnjim i nekadašnjim studentima, želi Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu.