Otvaranje izložbe “Tražim početak, sjaj i sate stale…” iz ciklusa “Velikani u farmaciji”

Utorak, 15.10.2019, u 19h, Farmaceutski fakultet, Vojvode Stepe 450, Beograd.

Izložbu otvaraju akademici Milosav Tešić i Radoje Čolović.

U muzičkom delu programa nastupiće Vasa Stajkić, prvak opere Srpskog narodnog pozorišta.

Izložba o akademicima Stevanu Jakovljeviću i Jovanu Tucakovu, velikanima u farmaciji.

Izložbom organizatori žele da podsete javnost na kompleksne ličnosti koje su sa jedne strane utemeljivači studija farmacije, a sa druge su naciju zadužili kao značajni umetnici, rodoljubi i naučnici.

Na izložbi će biti predstavljeni arhivska građa, lični predmeti, audio zapisi, fotografije iz različitih privatnih kolekcija. Autorke kataloga Jelena Manojlović i Ivana Spasović kolažnim prikazom na poseban način dočarale su život i delo dva velikana. Namera autora i organizatora izložbe je da široj publici predstave profesionalni značaj Stevana Jakovljevića, poznatijeg kao akademika književnosti i autora "Srpske trilogije", koji je sa druge strane bio prvi starešina Farmaceutskog odseka i prvi profesor botanike na Farmaciji, kao i Jovana Tucakova, osnivača Instituta “Josif Pančić”, akademika iz etno-medicine, prvog profesora farmakognozije na Farmaciji, koji je još od vremena studija i tokom čitavog života bio horski pevač i solista.

"Naša je nacionalna dužnost da čuvamo i na buduće generacije prenosimo sećanja na naše velikane."

Reklamni letak