Ženska fudbalska ekipa Farmaceutskog fakulteta osvojila zlatnu medalju na međunarodnim sportskim igrama Euroijada

Ženska fudbalska ekipa Farmaceutskog fakulteta učestvovala je na međunarodnim sportskim igrama Euroijada u periodu od 8. do 11. novembra 2013. u Brašovu, Rumunija. Igre su okupile studente iz Rumunije, Poljske, Makedonije, Hrvatske i Srbije.
Nakon ubedljivih pobeda protiv Medicinskog fakulteta u Beogradu (8:0) i Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu (6:0), naše devojke su odigrale nerešeno (1:1) protiv ekipe Univerziteta u Krakovu sastavljene od profesionalnih fudbalerki. Zahvaljujući boljoj gol razlici, studentkinje našeg fakulteta osvojile su zlatnu medalju.
Farmaceutski fakultet predstavljale su: Sonja Bošković, Marija Živković, Branka Šukilović, Jelena Golubović, Nevena Marjanović, Tamara Stanojev i Leyla Abbadi.
Ovo je još jedna u nizu od preko 20 medalja koje su naše fudbalerke osvojile u poslednjih 7 godina na takmičenjima poput Univerzitetske lige, Kupa studenata Beograda, Medicinijade i međunarodnih turnira u Beogradu (BEST, BIG i EuroBelgrade).